loading

Ładowanie...

Sprawozdanie z wycieczki do Sokoliej Doliny 9.06.2024

W dniu 9 czerwca 2024 odbyła się wycieczka Oddziału Tatrzańskiego PTTK do Słowackiego Raju, w której uczestniczyło 30 osób.

Wyjechaliśmy z Zakopanego przy niesprzyjającej aurze, ale w miarę zbliżania się do celu pogoda poprawiała się aż zrobiło się ciepło i słonecznie.

Zgodnie z planem z Cingova udaliśmy się wzdłuż Hornadu, który po opadach miał znacznie wyższy stan wody, do ujścia Białego Potoku. Stamtąd, opuszczając Hornad, skierowaliśmy się wzdłuż tego potoku najpierw brzegami, na przemian lewym lub prawym, a następnie systemem stupaczek (metalowych stopni nad wodą) ubezpieczonych łańcuchami i drewnianymi kładkami, w kierunku wylotu Sokoliej Doliny. Kilkukrotnie wysoki stan wody wymuszał przejście wysokim brzegiem, by ostatecznie zmusić przewodnika do zawrócenia wycieczki (woda prawdopodobnie zerwała część drewnianej kładki). Następnie wyszliśmy w krótkim ulewnym deszczu na Polanę Klasztorisko, gdzie przy bufecie zarządzono odpoczynek, wykonano grupowe zdjęcie po czym bezpiecznie zeszliśmy do Podliesoka, gdzie czekał na nas autokar.

Są plany powtórzenia wycieczki, prawdopodobnie w przyszłym roku.

Autorami zdjęć są: Ewa Zwijacz, Dorota Gudź-Nitka, Andrzej Liguziński i inni.

Udostępnij