loading

Ładowanie...

Wycieczka do Doliny Strążyskiej i Dol. ku Dziurze 8.07.2018

Chodzimy po górach i zdobywamy Górską Odznakę Turystyczną PTTK.

 

W niedzielę 8.07.2018 r. rozpoczęliśmy, już po raz szósty, tegoroczną akcję bezpłatnych wycieczek z przewodnikiem tatrzańskim dla turystów indywidualnych „Chodzimy po górach i zdobywamy Górską Odznakę Turystyczną PTTK”.

Wycieczki organizowane są przez Oddział Tatrzański PTTK i Koło Przewodników Tatrzańskich PTTK im. Klimka Bachledy w Zakopanem.

W wycieczce wzięło udział 16 osób z Warszawy, Krakowa, Łodzi, Zakopanego, Chochołowa i Kościeliska. Najmłodszym uczestnikiem tej wycieczki i wszystkich dotychczasowych wycieczek, był 10-cio miesięczny Wojtuś  z Warszawy. O godzinie 9-tej rozpoczęliśmy wędrowanie w Dolinie Strążyskiej zatrzymując się w najciekawszych miejscach tej doliny, aby turyści mogli podziwiać jej piękno i poznawać ciekawą historię tej doliny. Po odpoczynku na Polanie Strążyskiej wszyscy doszliśmy do wodospadu Siklawica, który w tym dniu, po obfitych opadach deszczu, bardzo ładnie i efektownie wyglądał. Następnie poszliśmy do Doliny ku Dziurze i weszliśmy do Dziury – osiągając dno.

Serdecznie zapraszamy na następną wycieczkę, która odbędzie się 15.07.2018 r., do Pustelni Św. Brata Alberta na Kalatówkach i schroniska PTTK na Hali Kondratowej.

 

Maciej Bętkowski

przewodnik tatrzański

 

Udostępnij