loading

Ładowanie...

Wycieczka GOT z dnia 12.08.2018

W niedzielę 12 sierpnia odbyła się kolejna bezpłatna wycieczka dla turystów indywidualnych do schroniska PTTK „Murowaniec” i Czarnego Stawu w Dolinie Gąsienicowej, w ramach akcji „Chodzimy po górach i zdobywamy Górską Odznakę Turystyczną PTTK”.

Wycieczki organizowane są przez Oddział Tatrzański PTTK i Koło Przewodników Tatrzańskich PTTK im. Klimka Bachledy w Zakopanem. W wycieczce wzięło udział 14 osób z Warszawy, Krakowa, Elbląga, Chochołowa, Dębna Podhalańskiego i Kościeliska. Tego dnia była wyjątkowo długa kolejka turystów oczekujących przed budką kasową TPN.

Wycieczkę rozpoczęliśmy o godzinie 9-tej, idąc niebieskim szlakiem przez Boczań i Skupniów Upłaz. Przed dojściem do schroniska spotkaliśmy Tereskę Bachledę-Kominek, wybitną i bardzo cenioną na Podhalu poetkę góralską, która przeczytała nam kilka swoich najnowszych wierszy, w tym dwa, które napisała tego dnia w czasie swojej wycieczki. Wiersze te bardzo się wszystkim spodobały.

Na moją prośbę, Tereska opowiedziała nam także o swoim dramatycznym spotkaniu z niedźwiedziem w lesie na Cyrhli i powiedziała nam także swój piękny wiersz, napisany o tym spotkaniu. Po odpoczynku w schronisku poszliśmy nad Czarny Staw. Wracając, w Dolinie Jaworzynki widzieliśmy jelenia spokojnie pasącego się i jak gdyby nie zwracającego uwagi na licznie przechodzących turystów.

Zapraszamy na następną naszą wycieczkę dla turystów indywidualnych organizowaną w niedzielę 19 sierpnia do schroniska PTTK w Roztoce i do Morskiego Oka.

Zbiórka o godzinie 9-tej koło budki kasowej TPN na parkingu na Palenicy Białczańskiej.

 

Maciej Bętkowski

przewodnik tatrzański

Udostępnij