loading

Ładowanie...

Chodzimy po górach i zdobywamy Górską Odznakę Turystyczną PTTK 2016

Chodzimy po górach i zdobywamy Górską Odznakę Turystyczną PTTK 2016

Oddział Tatrzański PTTK w Zakopanem i Koło Przewodników Tatrzańskich PTTK im. Klimka Bachledy, kontynuują akcję „Chodzimy po górach i zdobywamy Górską Odznakę Turystyczną PTTK”, która cieszy się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Podhala i przyjeżdżających do nas turystów. Akcja jest prowadzona społecznie i bezpłatnie. Stali mieszkańcy Powiatu Tatrzańskiego zgodnie z regulaminem TPN są zwolnieni z opłat za wstęp do Tatrzańskiego Parku Narodowego. Celem akcji jest zachęcenie miłośników gór do rozsądnego i bezpiecznego chodzenia po górach i zdobywania kolejnych stopni Górskiej Odznaki Turystycznej PTTK.

Planujemy w ciągu trzech miesięcy: w czerwcu, lipcu i sierpniu osiem wycieczek w czasie, którego odwiedzimy wszystkie schroniska w Polskich Tatrach. W trakcie wycieczek przewodnik tatrzański, będący również przodownikiem turystyki górskiej GOT PTTK, będzie objaśniał zasady zdobywania punktów GOT równocześnie podając wiadomości o pokonywanej trasie, zwracając uwagę na piękno otaczającej przyrody, a przede wszystkim na zasady bezpiecznego chodzenia po górach.
Turyści mogą iść indywidualnie po szlakach według własnych wariantów przejść lub w pobliżu przewodnika tatrzańskiego słuchając tego, co on mówi.

Miejsca zbiórek będą wyznaczane u wylotów dolin przy budkach kasowych TPN o godzinie 9-tej rano.
Szczegółowe informacje o planowanych przejściach szlaków, będą podawane w Radiu Alex, Prasie i Internecie.

19.06.2016

Przejście szlakiem w Dolinie Strążyskiej do herbaciarni „Parzenica” i wodospadu Siklawica, a następnie do Doliny ku Dziurze z wejściem do samego dna Jaskini Dziura.

16 punktów GOT. 

 

26.06.2016

Przejście z Kuźnic do Pustelni Świętego Brata Alberta, hotelu górskiego PTTK na Kalatówkach i schroniska PTTK na Hali Kondratowej.

12 punktów GOT.

 

10.07.2016

Przejście szlaku w Dolinie Kościeliskiej z Kir do schroniska PTTK na Hali Ornak i do Stawu Smreczyńskiego.

17 punktów GOT.

 

17.07.2016

Przejście z Siwej Polany do schroniska PTTK na Polanie Chochołowskiej i Doliny Jarząbczej, do kamienia z tablicą upamiętniającą pobyt Ojca Świętego Jana Pawła II w dniu 23 czerwca 1983 roku.

19 punktów GOT.

 

24.07.2016

Przejście z Kuźnic do schroniska PTTK „Murowaniec” na Hali Gąsienicowej i nad Czarny Staw Gąsienicowy.

21 punktów GOT.

 

07.08.2016

Przejście z parkingu na Palenicy Białczańskiej do schroniska PTTK w Roztoce i do Morskiego Oka, obchodząc Morskie Oko dookoła.

Spotkanie: godzina 9,00  – Palenica Białczańska

 28 punktów GOT.

 

21.08.2016

Przejście od Wodogrzmotów Mickiewicza, Doliną Roztoki zielonym szlakiem do schroniska PTTK w Dolinie Pięciu Stawów Polskich, z zejściem czarnym szlakiem do zielonego i z powrotem do Wodogrzmotów Mickiewicza.

Spotkanie: godzina 9,00  – Wodogrzmoty Mickiewicza

28 punktów GOT.

 

28.08.2016

Na zakończenie przejście z Wierch Porońca  na Rusinową Polanę z wejściem na Gęsią Szyję i zejściem  do kaplicy Matki Boskiej Jaworzyńskiej Królowej Tatr na Wiktorówkach.

Powrót z kaplicy niebieskim szlakiem do Zazadniej.

14 punktów GOT.Oddział Tatrzański PTTK w Zakopanem wykonał odznakę akcji „Chodzimy po górach i zdobywamy Górską Odznakę Turystyczną PTTK „ która będzie do nabycia przez wszystkich uczestników wycieczek w biurze Oddziału Tatrzańskiego PTTK przy ul. Krupówki 12 w Zakopanem.

Organizator akcji „Chodzimy po górach i zdobywamy Górską Odznakę Turystyczną PTTK „
Zarząd Oddziału Tatrzańskiego PTTK Zakopane
Informacji udziela biuro Oddziału Tatrzańskiego PTTK
Tel. 18 20 157 20 od godziny 9.00 do 16.00
www.zakopanepttk.pl

got_pttk_zakopane

Udostępnij
Tagi: