loading

Ładowanie...

Wizyta gości z zamku w Golubiu-Dobrzyniu

W ostatnim czasie odwiedził nasz Oddział Wiceprezes Oddziału PTTK w Golubiu -Dobrzyniu z małżonką Barbarą. Rozmowy dotyczyły wymiany doświadczeń z zakresu działalności gospodarczej w turystyce.

Oddział PTTK w Golubiu-Dobrzyniu jest właścicielem XVI-wiecznego zamku księżnej Anny Wazówny, w którym powadzi hotel oraz urządza turnieje rycerskie, bale karnawałowe, zawody łucznicze oraz Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy przewodników Turystycznych.

Ponieważ w ubiegłorocznej edycji, we wspomnianym Konkursie zwyciężył nasz kolega przewodnik Stanisław Apostoł, na mocy regulaminu, w bieżącej edycji będzie on członkiem komisji konkursowej.

Z uwagi, że tegoroczny Konkurs odbędzie się już po raz 50-ty, dla uświetnienia jubileuszu kol. S. Apostoł wystąpi ponadto na zamku w Golubiu-Dobrzyniu z recitalem recytatorskim „Znasz Ducha Gór Wysokich”, który prezentował już podczas uroczystej konferencji dla uczczenia 150 rocznicy PTT-PTTK we wrześniu br. w Muzeum Tatrzańskim w Zakopanem. Występ naszego Kolegi będzie traktowany jako wkład zakopiańskiego Oddziału PTTK w uroczyste obchody jubileuszu.

Na zakończenie prezes Jan Palider obdarował sympatycznych Gości pamiątkowymi odznakami przewodnickimi, a prezes Mariusz Wróblewski zachęcał Gospodarzy do zorganizowania wycieczki zakopiańczyków na zamek w Golubiu-Dobrzyniu.

Udostępnij