loading

Ładowanie...

Wycieczka Słowackie Tatry Wysokie Magistralą Turystyczną na odcinku: Dolina Batyżowiecka – Dolina Mięguszowiecka w dniu 28 sierpnia 2022 roku (niedziela).

Komisja Krajoznawczo – Szkoleniowa Oddziału Tatrzańskiego PTTK w Zakopanem zaprasza na wycieczkę wysokogórską w Słowackie Tatry Wysokie Magistralą Turystyczną na odcinku: Dolina Batyżowiecka – Dolina Mięguszowiecka w dniu 28 sierpnia 2022 roku (niedziela).

Zbiórka o godz. 6,5o na dolnym przystanku przy Al. 3 Maja.

Wyjazd z Zakopanego o godz. 7,oo.

Trasa: Zakopane – Jurgów – Stary Smokowiec – Tatrzańska Polanka – przejście do Doliny Batyżowieckiej – przez Dolinę Stos – trawers Kończystej na Stwolską Przełęcz – przez Klin na Przełęcz w Osterwie – zejście do schroniska przy Popradzkim Stawie – zast „Popradzki S.”

Trasa długa wymagająca bardzo dobrej kondycji (6-8 godz.). Widokowo wspaniała.

Wariant II spacerowy: dojazd do Szczyrbskiego Jeziora – przejście Magistralą Turystyczną do Popradzkiego Stawu – zwiedzanie symbolicznego cmentarza pod Osterwą – zejście do parkingu – zastawka „Popradzki Staw” (około 3 godz.).

Powrót do Zakopanego około godz. 19-tej.

Wycieczka odbędzie się bez względu na warunki pogodowe.

Wycieczkę poprowadzi Kol. Józef Posadzki.

Należy zabrać ze sobą: dowód osobisty,

kartę EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego) – wydawaną bezpłatnie przez Oddział NFZ w Nowym Targu przy ul. Kazimierza 22

Zapisy w biurze Oddziału Tatrzańskiego PTTK do dnia 25 sierpnia br. (czwartek) w godz. 8,15 – 12,00.

Koszt wycieczki:  30,- zł. – członkowie PTTK ; 50,- zł. – sympatycy PTTK

Przypominamy o opłaceniu składki członkowskiej PTTK za 2022 rok przed wycieczką, w ramach której członkowie PTTK są ubezpieczeni od NNW i ratownictwa.

Z turystycznym pozdrowieniem

Komisja Krajoznawczo-Szkoleniowa

Udostępnij