loading

Ładowanie...

Wycieczka szkoleniowa dla przewodników Oddziału Tatrzańskiego PTTK w Zakopanem na Lodowy Szczyt w dniu 16 września 2018 roku

Wycieczka szkoleniowa dla przewodników Oddziału Tatrzańskiego PTTK w Zakopanem na Lodowy Szczyt w dniu 16 września 2018 roku.

 

W dniu 16 września 2018 roku odbyła się wycieczka szkoleniowa w Tatry Polskie dla przewodników tatrzańskich – członków PTTK Zakopane, prowadzona przez przewodnika tatrzańskiego Leszka Lassotę.

Wyjazd na wycieczkę rozpoczął się o godz. 6,30 z parkingu przy ul. 3 Maja w Zakopanem, skąd grupa udała się przez przejście graniczne na Łysej Polanie do Starego Smokowca a dalej wyjechała koleją terenową na Siodełko i pieszo dotarła do Schroniska Tery’ego w Dolinie Pięciu Stawów Spiskich. Następnie nastąpiło podejście klasyczną drogą na Ramię Lodowego Konia na wierzchołek Lodowego Szczytu. Z wierzchołka Lodowego Szczytu rozpoczęto zejście południową, eksponowaną granią w kierunku Lodowej Szczerbiny, skąd dalej w dół do Sobkowego Żlebu i Sobkowym Zachodem na Lodowa Przełęcz.

Powrót odbył się szlakiem Turystycznym z Lodowej Przełęczy poprzez Jaworową Dolinę do Jaworzyny Tatrzańskiej, skąd busem ok. godz. 21.30 grupa dotarła do Zakopanego.

 

Przewodnik tatrzański

Leszek Lassota

 

Zdjęcia w załączeniu

autor: Leszek Lassota

 

Udostępnij